Rajzpályázatunk eredményhirdetése a Tóth Aladár Zeneiskolában
2019.11.26

A Liszt Ferenc Emlékmúzeum rajzpályázatára érkezett alkotások nem egészen egy hónapig idén is benépesítik a zeneiskola folyosóit. A kiállítást november 20-án nyitottuk meg; ahogy az előző évben, az eseménynek a zeneiskola Fodor terme adott otthont. Egyúttal sor került a pályázat eredményeinek kihirdetésére is. Rövid beszédet mondott a két intézmény igazgatója, a házigazda Magyar Margit és Domokos Zsuzsanna, akik többek között kiemelték az együttműködés és a gyerekek megszólításának fontosságát. Kovács Zsuzsanna munkatársunk, a rajzpályázat egyik szervezője pedig köszönetet mondott szponzorainknak, támogatóinknak, illetve a pályázatra benevezett diákoknak és tanáraiknak. Igényes zenei műsorról a Tóth Aladár Zeneiskola kamarakórusa és karnagyuk, Kiss Anna, valamint – a múzeum meghívására – Nagy Judit fuvolaművész és Papp Tímea hárfaművész duója gondoskodott. Az elhangzott darabok mindegyike az éjszaka témájához kötődik, hiszen a gyerekek az elsőtől a nyolcadik osztályos korcsoportig a Kaláka Éjszaka c. dalát (Radnóti Miklós versére), Schubert Erlkönigjét (Goethe versére), illetve a Margaret Island Csillagtalan setét éjjel c. népdalfeldolgozását választhatták inspirációs forrásul. A rajzok december 16-áig tekinthetők meg, ezután hazavihetők a múzeumból.